TV poradnik

Filmowe hity wszech czasów

Kochamy filmy za to, że nas bawią, wzruszają, dają dużo rozrywki. Te kultowe znamy na pamięć, a dialogi użyte w takich produkcjach wpisały się już do naszego codziennego słownika. Dziś podajemy kilka tytułów właśnie takich filmów. 

Polskie hity wszech czasów 

Największą sławą w polskiej kinematografii cieszą się takie filmy jak "Killer", "Chłopaki nie płaczą", "W pustyni i w puszczy", "Psy". Jak widać, wszystkie te filmy powstały w odległych czasach. Teraz rekordy popularności biją filmy Patryka Vegi, czy takie, które opowiadają o brzydkich stronach naszej rzeczywistości na przykład "Kler". O tych pozycjach nie można jednak mówić, jako o kultowych. Nikt ich jeszcze na codzień nie cytuje. Jednak napewno każdy z nas zna jakąś kwestę z "Killer'a" lub "Psów". Przykładem takiej kwestii może być zdanie wypowiedziane przez Bogusława Lindę "Bo to zła kobieta była". 

Światowe hity wszech czasów 

Na pierwszym miejscu stawialibyśmy wszelkie serie filmów. Tutaj wszystkim znane Gwiezdne Wojny i cytat "Luck, I am your father" wypowiedziany przez Lorda Wadera. Na kolejnym miejscu jest James Bond i jego martini wstrząśnięte, nie zmieszane. Warto przypomnieć także o totalnych kinowych hitach "Matrix" i "Władca Pierścieni". Czy istnieje jeszcze choć jedna osoba, która nie widziała kultowego "Ojca Chrzestnego" czy trzygodzinnego "Titanic"? 

Filmy to przede wszystkim ich reżyserzy, którzy często przyciągają nas do kin, ponieważ już raz dostarczyli nam niesamowitych emocji. Tutaj warto wspomnieć o Quentinie Tarantino, Woodym Allenie, Davidzie Lynchu czy Stanley'u Kubrick'u. 

Zobacz również