TV poradnik

Jak szukać pracy w Internecie?

Każdy wie, że praca to nieodłączny element życia. Jeśli nie będziemy pracować – nie będziemy mieli pieniędzy, ale również satysfakcji. Praca bowiem jest świetnym sposobem na podniesienie swojego doświadczenia, wiedzy i poszerzania horyzontów. Każdy z nas chciałby mieć dobrą pracę, ale nie zawsze wiadomo gdzie szukać i jaką ofertę jest dobrze wybrać. Nie w każdym miejscu można znaleźć zatrudnienie akurat w takim, a nie innym sektorze – istnieje bowiem coś takiego jak „przesyt na rynku pracy”. W Warszawie na przykład raczej nikt nie będzie poszukiwał ekonomistów czy filologów albo kulturoznawców, ponieważ takich osób jest tutaj pełno. Warto orientować się lepiej na rodzimym rynku pracy.

Jak skutecznie szukać pracy?

Konsekwencja – to jedno słowo dokładnie opisuje proces poszukiwania pracy. Trzeba codziennie, systematycznie zaglądać na odpowiednie strony, które umieszczają oferty pracy w okolicy. Przefiltrować to, co nas interesuje, a co nie, a następnie otworzyć takie, które nas interesują. Później, obiektywnie, dobrać takie, które pasują do naszego wykształcenia i doświadczenia – drobne „przymykanie oka” i małe oszustwa w kwestii swoich umiejętności są bardzo proste do wykrycia. Wystarczy, że uda nam się dostać na dzień próbny lub dostaniemy zadanie do wykonania na maila i nie będziemy go potrafili wykonać. To da jasny obraz naszemu, prawdopodobnie, przyszłemu pracodawcy.

Drugą ważną sprawą jest zaktualizowanie swojego CV. Musi być ono czytelne, przejrzyste i zawierać najważniejsze informacje – nie może być nimi przeładowane. Dobrze, jeśli ma ciekawy szablon, by wyróżniało się na tle innych. W swoim CV dobrze jest zawrzeć zdjęcie, bo dużo pracodawców tego wymaga. Kolejną ważną rzeczą jest list motywacyjny – dobrze więc, jeśli uda się go jak najlepiej napisać.

Gdzie szukać pracy?

Miejsc, w których można przeglądać ogłoszenia jest naprawdę dużo. Fajnie, jeśli jest to przejrzysta strona, na której wszystko możemy sobie sprawnie przefiltrować. Z naszej strony możemy polecić https://pinbook.pl/, gdzie w prosty sposób każdy znajdzie pracę, która go interesuje, w określonym mieście. Oprócz tego mnóstwo praktycznych porad – jak szukać pracy, gdzie, jak napisać dobre CV, jakich błędów nie popełniać przy konstruowaniu CV, jak napisać list motywacyjny i wiele, wiele więcej.

Zobacz również